Gedeon - zioła, oleje i przyprawy świata

 

Olej z kolendry 250 ml.

Olej z kolendry 250 ml.

,,Cudowny olej z kolendry” 100ml.

Czemu olej z kolendry jest tak dobry?

Bogate właściwości kolendry doceniane są nie tylko w Europie, ale również w krajach azjatyckich. Chińczycy uważają ją za środek na nieśmiertelność i określają mianem „cudownego ziela”

Więcej szczegółów


139,00 zł brutto

Stan: Dostępny

20 dostępnych


Cudowny olej z kolendry”

Czemu olej z kolendry jest tak dobry?

Bogate właściwości kolendry doceniane są nie tylko w Europie, ale również w krajach azjatyckich. Chińczycy uważają ją za środek na nieśmiertelność i określają mianem „cudownego ziela”. Warto cofnąć się też do starożytności, gdzie Hipokrates (pierwszy z greckich lekarzy, ojciec medycyny) zalecał stosowanie kolendry niemal na każdą dolegliwość. Właściwości tego ziela znane są już od tysiącleci, kolendrę znaleziono nawet w grobowcu jednego z egipskich faraonów. Skoro więc ma tak bogatą historię, to musi działać. Jakie właściwości ma olej z kolendry?

BOGATY SKŁAD

Olej z kolendry, tak samo jak świeże ziele, jest doskonałym źródłem składników odżywczych. W olejku kolendrowym znajdziemy zestaw minerałów (potas, wapń, mangan, żelazo, magnez) oraz wiele witamin, m.in. kwas foliowy, niacynę, ryboflawinę, witaminy C, A i K, a także beta-karoten. Patrząc na ten bogaty skład można stwierdzić, że kolendra zasłużyła na miano cudownego ziela. Tak wielu składników odżywczych nie znajduje się w każdym oleju roślinnym.

WŁAŚCIWOŚCI ANTYBAKTERYJNE

Olejek z kolendry to najlepsza naturalna ochrona przeciwko bakteriom, radzi sobie nawet z takimi szczepami jak E-coli lub Salmonella. Zgodnie z uniwersyteckimi badaniami portugalskich naukowców, aż dwanaście szczepów bakterii ginie pod wpływem działania czystego oleju z kolendry. Jak to możliwe? Olej kolendrowy niszczy błony komórkowe otaczające wnętrze bakterii, a więc eliminuje podstawową ochronę komórki, co prowadzi do jej obumarcia. Z tego względu olej z kolendry świetnie sprawdza się w leczeniu dolegliwości układu pokarmowego, ale również w antybakteryjnych kuracjach skóry np. przy problemie z trądzikiem.

WŁAŚCIWOŚCI WZMACNIAJĄCE

Oprócz wsparcia w leczeniu infekcji bakteryjnych, olej z kolendry jest świetnym środkiem wzmacniającym. Wzmacnia komórki organizmu zapewniając im prawidłowe odżywienie oraz nawilżenie – szczególnie korzystnie wychodzą na tym włosy, paznokcie i skóra, które stają się zdrowsze i bardziej elastyczne. Wzmocnienie olejkiem kolendrowym działa także na wiele schorzeń, które można ograniczać lub eliminować z pomocą kolendry, np. zaburzenia poziomu cukru we krwi, choroby przewlekłe (m .in. stwardnienie rozsiane), problemy z cholesterolem, nadciśnienie, nowotwory i wiele innych.

UNIWERSALNOŚĆ

Kolendra jest też bardzo uniwersalnym ziołem. Zarówno kolendrę, jak i olej z niej pozyskiwany, można stosować w kuchni np. do przygotowywania potraw,bardzo smacznie wychodzą dania mięsne smarując wołowinę czy drób,pozostawić na parę godzin w lodówce, a potem smażyć czy dusić,palce lizać :). Zażywanie olejku kolendrowego pozytywnie wpływa na zdrowie, a nakładanie go bezpośrednio na skórę, włosy i paznokcie.

DAWKOWANIE

Kolendra jest naturalnym produktem, który ciężko przedawkować. Rekomenduje się jednak, aby spożywać co najmniej 5 gram kolendry na dobę, aby zobaczyć efekty zdrowotne. Jeśli zależy nam wyłącznie na tym, aby kolendra była dodatkiem w kuchni to wówczas należy korzystać z ilości podanych w przepisach. Kurację kolendrą należy zacząć od niewielkich dawek, albowiem część osób ma na nią uczulenie. Osoby, które liczą na doskonałe efekty włączenia kolendry do swojej diety mogą zastosować napar, który reguluje trawienie oraz ma działanie wiatropędne. Do jego przygotowania potrzebna będzie łyżeczka owoców oraz szklanka wrzątku. Owoce należy rozgnieść, zalać wrzątkiem oraz parzyć przez około pół godziny pod przykryciem. Następnie napar należy odstawić do ostygnięcia na 15 min i odcedzić. W celach leczniczych należy pić 0,5 szklanki, 2 razy dziennie przed posiłkiem. Z kolendry przygotować można również leczniczą nalewkę. W tym celu suche, bądź świeże owoce należy zalać wysokoprocentowym alkoholem (od 40 do 60 %). Należy zachować stosunek 1:3, gdzie 1 część to owoce kolendry, a 3 części to alkohol. W celach leczniczych można zastosować nalewkę zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie. Zewnętrznie przemywać nią można skórę, bądź wcierać we włosy. Jeżeli interesuje nas zastosowanie wewnętrzne to wówczas należy około 5 ml przyjmować od 1 do 3 razy dziennie po 4-6 kropli na miodzie. 

 

Olejek i nalewka kolendrowa z miodem mają właściwości przeciwdepresyjne, przeciwnerwicowe i przeciwstresowe. W tym celu polecam nalewkę sporządzoną z pogniecionych owoców kolendry (100 g owoców na 300 ml alkoholu 30-50%) wymieszać z miodem w proporcji 1:1 i zażywać po 1 łyżce 3-4 razy dziennie.
Napar: 1 łyżkę pogniecionych (w moździerzu) owoców kolendry zalać 1 szklanką wrzącej wody lub mleka, przykryć i odstawić na 20 minut, przecedzić, osłodzić miodem naturalnym. Pić kilka razy dziennie po 100 ml. W chorobach nerwowych i przewodu pokarmowego 2-3 razy dziennie, w chorobach przeziębieniowych, przy kaszlu 4-6 razy dziennie.
Nalewka: 3-5 ml 2-3 razy dziennie; przy kaszlu i przeziębieniu na miodzie lub w mleku z miodem. Olejek 4-6 kropli, podobnie jak nalewkę kolendrową.
Nalewkę kolendrową wcierać we włosy przy łupieżu i wypadaniu włosów. Olejek wcierać w skórę (kolana, biodra, okolice kości krzyżowej, stawu barkowego) przy nerwowo -, stawo- i mięśniobólach . Nalewką przemywać cerę bladą, łojotokową i trądzikową.



Szukaj

Koszyk  

jest pusty

Promocje

Aktualnie brak promocji

Olejowe Królestwo: oleje na zimno tłoczone, naturalne zioła oraz przyprawy świata. Wszystko dla zdrowia i urody.
2015-2023 © "GEDEON" Andrzej Malowany